Kritické ŠACHinfo č. 2/2012 právě vyšlo

05.04.2012 | Magazín ŠACHinfo


Dnes, ve čtvrtek 5. dubna, vyšlo 2. číslo magazínu ŠACHinfo.  Obsahuje zpravodajství z turnajů v Reykjavíku, na Gibraltaru, v Jurmale a Cappelle la Grade.Velká reportáž je z rozhodujícich extraligových bojů v Pardubicích, které měly rozhodnout, ale nerozhodly nic.Zajímavý je i vývoj rozhodcovské extraligové kauzy po odvolání k VV Šachového svazu ČR.Návrat rádia Jerevan aneb zpráva z výroční konference Šachového svazu ČR. Je zde s trochou humoru a nadsázky vylíčena katastrofální situace ve vedení svazu, jehož členové o co víc vše kritizovali, o to víc projevují neschopnost cokoli řešit. Ani 5 týdnů(!!) po konferenci z ní nedokázali zveřejnit  zápis (dle stanov jsou tak povinni učinit do 2 týdnů). Asi proto, že její výsledky se těžko kladně komentují. Ano, kritizovat umí každý, ale...Velmi zajímavá je, ostatně jako vždy, esej Genny Sosonka.Velmistr Luboš Kaválek zaujme svým poutavým vyprávěním Šachy bez kouře.Zatrénujete si s velmistrem Vlastimilem Jansou, dozvíte se o korespondenčním mistrovství ČR veteránů, vzpomeneme osmdesátim Františka Smrčky a nebudou chybět ani další stálé rubriky.Příjemné počtení! 

 

» NOVINKY

07.05.2014

Smutná zpráva - Břetislav Modr zemřel...

Bohužel s upřímnou lítostí oznamujeme, že nás opustil přítel a zakladatel ŠACHinfa Břéťa Modr. Upřímnou soustrast manželce Haně a všem pozůstalým.

Webové stránky a šachový obchod jsou nyní pozastaveny. Děkujeme za pochopení.

..více zde

 

20.02.2014

ŠACHinfo č. 1/2014 na vás čeká!

Dnes, ve čtvrtek 20. února, vyšlo první číslo letošního ročníku magazínu ŠACHinfo. Přináší pro vás pestré čtení. Genna Sosonko vás seznámí ve svém eseji Panovův útok se známým autorem šachových učebnic zahájení, které za mého mládí patřily do knihovny každého šachisty.

..více zde

 

01.01.2014

Vítejte v novém roce 2014!

Vážení šachoví přátelé,

přeji vám vše nejlepší, hlavně zdraví a mnoho příjemných chvil nad šachovnicí v novém roce 2014.

..více zde

 

24.12.2013

ŠACHinfo č.8/2013

Poslední letošní číslo magazínu ŠACHinfo č. 8/2013 vyjde se zpožděním. Velice se omlouváme!

..více zde

 

© Copyright 2008 ŠACHinfo..
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu zakázáno.